Strona główna Mała książka zdroworozsądkowego inwestowania [książka + kurs]

Mała książka zdroworozsądkowego inwestowania [książka + kurs]

Opis

Jeden z największych bestsellerów dla inwestorów po raz pierwszy w Polsce! John C. Bogle zrewolucjonizował świat inwestowaniem indeksowym a w jego "Mała książka" to najważniejsza publikacja dla każdego pasywnego inwestora.

 

Dlaczego większość inwestorów przegrywa?

Autor pokazuje jak złudne jest szukanie mitycznych dołków i szczytów oraz jak ogromne znaczenie ma na rynkach finansowych zjawisko regresji do średniej. Skoro pobicie wyników indeksów jest tak trudne i ryzykowne to czemu po prostu ich nie naśladować?

 

Koniec dobrych rad specjalistów!

Bogle na łamach książki rozprawia się z drogimi funduszami, które obiecują ponadprzeciętne zyski. Dane przytoczone przez autora pokazują, że aktywnie zarządzane fundusze nie dotrzymują słowa i najczęściej przegrywają z prostym indeksem S&P500!

 

Jeden portfel na całe życie!

Koniec szukania okazji inwestycyjnych, skakania od inwestycji do inwestycji, ciągłych zmian kont maklerskich, strategii i koncepcji. Jedna strategia na długie lata, ograniczająca się do kilkunastu transakcji rocznie - prostota i skuteczność!

 

Nie szukaj igły w stogu siana... kup cały stóg!

To słynne powiedzenie jest kwintesencją inwestowania indeksowego, które od dekad podbija serca i portfele inwestorów na całym świecie. Koniec z samodzielnym analizowaniem spółek, indeks robi to za Ciebie!

 

Magia procentu składanego

Procent składany to genialny wynalazek, nikt nie ma co do tego wątpliwości. Żeby zadziałał, potrzebna jest prostota i konsekwencja, a pasywne inwestowanie jest tego idealnym przykładem.

 

Tyrania skumulowanych kosztów

Kluczowe w wyborze funduszy są... koszty. Inwestor ponosi je przez kilkadziesiąt lat i z każdym rokiem są one większe ze względu na rozmiar portfela. Trzymając w ryzach koszty, możemy osiągać dużo lepsze wyniki!

 

Kim jest autor:

John C. Bogle to założyciel i prezes firmy Vanguard, legenda amerykańskiego rynku inwestycyjnego, twórca pierwszego funduszu indeksowego, autor książek, zwolennik inwestowania pasywnego w tanie i zdywersyfikowane instrumenty.

Książka to za mało? Sprawdź nasz kurs!

 

Skąd pomysł na kurs?

"Mała Książka" doskonale opisuje teorię taniego i pasywnego inwestowania. Jej lektura w pełni wystarczy, aby zacząć inwestować w ten sposób. Natomiast kurs powstał z myślą o osobach, które nie są jeszcze w pełni obyte w świecie finansów. Dzięki niemu można skorzystać z doświadczenia osób, które inwestują w ten sposób już od dawna.

 

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs stworzyliśmy dla osób, które chcą w polskich realiach zastosować w praktyce metody opisane w książce. Najlepiej sprawdzi się w przypadku początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem finansów. Jeśli jesteś doświadczonym inwestorem to sama książka w zupełności Ci wystarczy.

 

Zasady pasywnego inwestora

Bogle kierował się prostą filozofią inwestycyjną wokół której urosło z biegiem lat wiele mitów. Niskie koszty instrumentów finansowych, szeroki rynek w portfelu na długi termin, regularność i konsekwencja - omawiamy tu najważniejsze zasady inwestora pasywnego, które przetrwały próbę czasu.

 

Filozofia Bogle’a w świecie ETF-ów

Pierwsze fundusze indeksowe, od których zaczęła się rewolucja Bogle'a a współczesny ogrom funduszy ETF to zupełnie dwa różne światy. Omawiamy dokładnie jak nie pogubić się w różnorodności funduszy ETF i trzymać się zasad pasywnego inwestora, który w swojej strategii potrzebuje zaledwie kilku prostych i najlepszych instrumentów dostępnych na rynku.

 

Najlepsze fundusze indeksowe

Bogle opowiada o instrumentach, które europejski (czyli również polski) inwestor musi znaleźć na swoim rynku, poza USA. Podpowiadamy jakie instrumenty i gdzie może je dostać polski inwestor tak, aby zrealizować założenia koncepcji opisanej dokładnie w książce Bogle'a.

 

Etap wypłacania z portfela

Większość książek i kursów skupia się jedynie na etapie budowania kapitału i wpłacania środków, pomijając etap wypłat z rachunku. System pasywnego inwestora musi działać sprawnie cały czas, a do tego należy zastosować efektywny plan wypłat.

 

"Mała książka" oczami polskiego inwestora

Filarem kursu jest przedstawienie koncepcji inwestycyjnej Bogle'a przez pryzmat polskiego inwestora. Tłumaczymy tu dokładnie zagadnienie home bias, ryzyka walutowego, dostępu do instrumentów i globalnego spojrzenia na rynek z poziomu Polski i nasze rodzimej waluty.

 

Polskie produkty emerytalne

W książce autor pokazuje jak działa np. IRA czy Roth IRA jako narzędzia do budowy pasywnego portfela. Polski inwestor nie może z nich korzystać, ale ma wiele narzędzi w ramach swojego systemu emerytalnego: IKE, IKZE, PPK i PPE (a niedługo OIPE). Omawiamy jak wykorzystać te narzędzia zgodnie z zasadami Bogle'a.

 

Produkty multi-asset

Vanguard pod wodzą Bogle'a wprowadził na rynek rewolucyjne instrumenty, dzięki którym mona kupować akcje i obligacje w jednym funduszu. Są to tzw. instrumenty multi-asset i są one dostępne dla polskich inwestorów. Omawiamy dokładnie jak je wykorzystać w budowie portfela.

 

W co inwestować? Pomysły na portfele pasywne

Publikacja książki i kursu zbiega się z czasem światowej bessy, podczas której silne spadki wycen dotykają zarówno akcji, jak i obligacji. To doskonały moment dla początkujących inwestorów, którzy w końcu mogą kupić instrumenty po znaczących przecenach. Pokazujemy przykładowe portfel pasywne na start.

Dostawa

Sposób dostawy: Koszt dostawy:
Poczta Polska (Pocztex 2.0 Kurier) darmowa dostawa
Paczkomat InPost darmowa dostawa

Klienci, którzy kupili ten produkt, wybierali również:

 • Zbij fortunę na dywidendach [ebook + audio]

  Zobacz

 • Praca głęboka [książka]

  Zobacz

 • Zbij fortunę na dywidendach [ebook]

  Zobacz

 • Zbij fortunę na dywidendach [audiobook]

  Zobacz

 • Na sposób Warrena Buffetta [książka]

  Zobacz

 • Na sposób Warrena Buffetta [audiobook + ebook]

  Zobacz

 • Gamedev Inwestor [kurs]

  Zobacz

 • Zbij fortunę na dywidendach [książka]

  Zobacz

 • Śladami Warrena Buffetta [audiobook + ebook]

  Zobacz

 • Śladami Warrena Buffetta [e-book]

  Zobacz

 • Psychologia Pieniędzy [książka]

  Zobacz

 • Śladami Warrena Buffetta [książka]

  Zobacz

 • Kurs Inwestor dywidendowy + Książka "Zbij fortunę na dywidendach

  Zobacz

 • Na sposób Warrena Buffetta [audiobook]

  Zobacz

 • Benjamin Graham "Inteligentny inwestor" [książka]

  Zobacz

 • Na sposób Warrena Buffetta [ebook]

  Zobacz

 • Inwestor dywidendowy [kurs]

  Zobacz

 • Blogerzy o Giełdzie START

  Zobacz

 • Mała książka zdroworozsądkowego inwestowania [pakiet cyfrowy + kurs]

  Zobacz

 • Mała książka zdroworozsądkowego inwestowania - pakiet cyfrowy [ebook+ audiobook]

  Zobacz

 • Śladami Warrena Buffetta [audiobook]

  Zobacz

 • Mała książka zdroworozsądkowego inwestowania [książka]

  Zobacz

 • Mała książka zdroworozsądkowego inwestowania [audiobook]

  Zobacz

 • Mała książka zdroworozsądkowego inwestowania [ebook]

  Zobacz

Cena

299,00 zł

Liczba sztuk

Darmowa dostawa


Zapytaj o produkt

Cena

299,00 zł

Liczba sztuk

Darmowa dostawa


Zapytaj o produkt